Najszybsza i kompleksowa nauka AutoCADa

Od pierwszej linii przez warstwy po wydruk dokumentacji!

 • Nauczysz się tworzyć projekt od pierwszej linii po wydruk końcowy w AutoCAD
 • Poznasz wszystkie istotne funkcje AutoCADa
 • Usystematyzujesz wiedzę oraz nauczysz się nowych technik
 • Zdobędziesz wiedzę na praktycznych przykładach z wielu branż
 • Kurs prowadzony na nowej wersji AutoCAD!

Dla wielu osób problem z nauką AutoCAD rozpoczyna się wraz z uruchomieniem programu, gdy oczom początkującego pokazuje się zaawansowany interfejs przepełniony ogromną ilością funkcji i poleceń. Ten kurs on-line zorientowany jest na naukę krok po kroku – od podstaw związanych z rysowaniem elementarnych obiektów jak linie, prostokąty czy okręgi po coraz bardziej zaawansowane zagadnienia – takie jak bloki, warstwy czy wydruk dokumentacji. W tym kursie online dam Ci wiedzę i umiejętności, które posłużą Ci do wykonania każdego projektu.

Opinie kursantów

“Witam. Nazywam się Jan Wojtkun jestem inżynierem. Mam możliwość skorzystania z AutoCAD ale kreślenie w tym programie sprawia mi trudności z powodu braku wiedzy o tym narzędziu.

Po ukazaniu się reklamy o kursie z podstaw AutoCAD skorzystałem naprędce z tej okazji. Cały kurs ma ponad 70 lekcji ale naprawdę jest ciekawy i pozwala po jego ukończeniu na kreślenie mniej skomplikowanych rysunków. W czasie kreślenia jeżeli nie wiem jak skorzystać z określonego narzędzia to wówczas otwieram odpowiednią lekcję aby przypomnieć jak to się robi… Czekam na następną edycję dla bardziej zaawansowanych.”

Jan Wojtkun

Dla kogo jest to szkolenie?

Ten kurs został przygotowany z myślą o osobach początkujących oraz tych, które chcą uporządkować  swoją wiedzę na temat obsługi AutoCAD-a. Lekcje są przedstawione w taki sposób aby osoba, która nigdy nie miała styczności z tym programem, wyniosła 100% wiedzy. To jednak nie wszystko. Kurs zawiera bardzo dużo praktycznych porad i wskazówek, które przydadzą się również tym, którzy mieli już styczność z AutoCADem. Szkolenie jest przeznaczone dla osób szukających kompleksowego kursu – nauka od pierwszej narysowanej linii do wydruku dokumentacji.

Zobacz, co znajdziesz w kursie

63
Interesujące i angażujące lekcje wideo
8
Godzin konkretnego materiału wideo
56
Ćwiczeń sprawdzających wiedzę
11
starannie dobranych modułów tematycznych

Szczegółowy plan kursu

Moduł 1: Interfejs

W pierwszym module pokażę Ci przede wszystkim interfejs programu oraz jak nawigować po jego funkcjach i poleceniach. Po zaznajomieniu się z wyglądem AutoCADa, zobaczysz różne sposoby wywoływania poleceń w programie. Moduł zakończony jest testem z ćwiczeniami, które sprawdzą Twoją wiedzę.

Spis lekcji:

 1. Wstęp
 2. Menu i interfejs
 3. Wstążka
 4. Sposoby wywoływania poleceń
 5. Opcje programu
 6. Test

Moduł 2: Współrzędne

Drugi moduł poświęciłem na omówienie współrzędnych w AutoCADzie. Poznasz główne typy współrzędnych, z których możesz korzystać tworząc swoje rysunki. Po zakończeniu tego modułu, będziesz wiedział kiedy lepiej korzystać z współrzędnych kartezjańskich a kiedy z biegunowych. Również ten moduł zakończysz testem.

Spis lekcji:

 1. Współrzędne kartezjańskie bezwzględne
 2. Współrzędne kartezjańskie względne
 3. Współrzędne biegunowe
 4. Test

Moduł 3: Rysowanie

W tym module zajmiemy się rysowaniem różnych obiektów. Zaczniesz wykorzystywać linie i polilinie oraz dowiesz się czym się różnią. Nauczę Cię korzystania z narzędzi do rysowania okręgów, łuków czy prostokątów. Poznasz splajny, elipsy i wielokąty w AutoCADzie. Moduł zakończysz testem z praktycznymi ćwiczeniami.

Spis lekcji:

 1. Linia
 2. Polilinia
 3. Prostokąt
 4. Okrąg
 5. Łuk
 6. Elipsa
 7. Wielokąt
 8. Splajn
 9. Test

Moduł 4: Modyfikacje

Jest to jeden z ważniejszych modułów kursu. Poznasz w nim szereg ważnych poleceń, dzięki którym dokonasz modyfikacji narysowanych elementów. Zapoznasz się ze skalowaniem, obracaniem czy przesuwaniem, tego co już narysowałeś. Nauczysz się wykonywać “lustrzane odbicie”, zaokrąglenia i fazowanie rogów obiektów czy kopiowania w szyku. Ten moduł musisz opanować do perfekcji! Pomoże Ci w tym test z ćwiczeniami.

Spis lekcji:

 1. Wybór obiektów
 2. Przesuwanie
 3. Kopiowanie
 4. Kopiowanie w szyku
 5. Lustrzane odbicie
 6. Obracanie
 7. Rozciąganie
 8. Skalowanie
 9. Ucinanie i wydłużanie
 10. Fazowanie i zaokrąglanie
 11. Edycja polilinii
 12. Test

Moduł 5: Rysowanie precyzyjne i tryby

Rysowanie precyzyjne bez trybów lokalizacji nie mogłoby istnieć w AutoCADzie. W tym module dowiesz się jak korzystać z tych trybów, poznasz punkty charakterystyczne rysowanych obiektów oraz śledzenie lokalizacji. Jeżeli jeszcze o tym nie słyszałeś(nie słyszałaś) – nie martw się – wszystko dokładnie Ci wyjaśnię w lekcjach tego modułu. Standardowo – moduł zakończysz testem.

Spis lekcji:

 1. Tryby lokalizacji – tryb stały
 2. Tryby lokalizacji – tryb chwilowy
 3. Śledzenie punktów lokalizacji
 4. Śledzenie biegunowe
 5. ORTO, SKOK i SIATKA
 6. Test

Moduł 6: Warstwy

Bez znajomości warstw nie wykorzystasz potencjału AutoCADa! Z tego powodu przygotowałem dla Ciebie cały moduł o warstwach. Nauczysz się dodawać warstwy, sterować właściwościami obiektów takimi jak rodzaj linii, kolor itd. Pokażę Ci jak przeprowadzać pewnego rodzaju operacje na warstwach, tak aby wyświetlać na rysunku to co dokładnie w tym momencie potrzebujemy lub na czym się skupiamy.

Spis lekcji:

 1. Wykorzystanie warstw
 2. Właściwości obiektów
 3. Skala linii
 4. Dodanie warstw
 5. Operacje na warstwach
 6. Test

Moduł 7: Bloki

Bloki bardzo często stosowane są podczas projektowania i rysowania wielu powtarzających się elementów. Dzięki zastosowaniu tego typu obiektów możemy przyspieszyć prace projektowe i zaoszczędzić sobie żmudnego kopiowania czy modyfikacji elementu, gdy zajdzie taka potrzeba. Ten moduł – tak jak każdy inny – zakończysz testem i ćwiczeniami.

Spis lekcji:

 1. Czym są bloki?
 2. Utworzenie bloku
 3. Wstawianie bloku
 4. Zapis bloku na dysku
 5. Blok z atrybutami
 6. Test

Moduł 8: Opisywanie rysunku

W tym module nauczę Cię wstawiać tekst do Twoich rysunków. Pokażę Ci jak ustawić styl tekstu, tak aby teksty miały odpowiednią czcionkę czy wysokość. Nauczę Cię wprowadzać znaki specjalne i symbole takie jak np znak Ø. To nie wszystko, ponieważ pokażę Ci jak wstawiać tabele, kreskowania oraz jak korzystać z skali obiektów opisowych – brzmi to skomplikowanie, ale nie martw się, wszystko pokażę Ci na przykładach i opowiem w prostych słowach.

Spis lekcji:

 1. Styl tekstu
 2. Wiersz tekstu
 3. Symbole i znaki specjalne
 4. Tekst wielowierszowy
 5. Opcje edytora tekstu
 6. Wstawianie tabel
 7. Kreskowanie
 8. Skala opisu – tekst
 9. Test

Moduł 9: Wymiarowanie

Wymiarowanie to nieodzowna część procesu projektowania. W tym module nauczę Cię jak korzystać z narzędzi do wymiarowania, oznaczania środków okręgów czy osi symetrii. Zajmiemy się również wieloliniami odniesienia oraz korzystaniem z wymiarowania opisowego.

Spis lekcji:

 1. Styl wymiarowania
 2. Tworzenie różnych wymiarów
 3. Znacznik środka
 4. Osie symetrii
 5. Tworzenie wielolinii odniesienia
 6. Szybkie wymiarowanie
 7. Skala opisu – wymiary
 8. Test

Moduł 10: Wydruk dokumentacji

Wisienka na torcie czyli wydruk dokumentacji. Niestety wiele osób ma z tym duży problem. W tym module nauczę Cię w jaki sposób rysunek tworzony w obszarze Modelu przygotować pod profesjonalny wydruk korzystając z obszaru Układu. Pokażę Ci jak tworzyć rzutnie i wyświetlać w nich odpowiednie warstwy, wstawiać blok z tabliczką rysunkową no i oczywiście wszystko… wydrukować.

Spis lekcji:

 1. Ustawienia strony
 2. Tworzenie rzutni
 3. Blokowanie rzutni i zamrażanie warstwy rzutni
 4. Tabliczka rysunkowa
 5. Wydruk arkusza
 6. Test

BONUSOWY Moduł 11: Pytania i odpowiedzi

W tym module odpowiadam na pytania zadawane przez kursantów oraz przez osoby na naszej grupie FB AutoCADa. Moduł jest sukcesywnie uzupełniany i każdy kursant ma dostęp do aktualizacji.

Zobacz co jest w pakiecie z kursem:

Dożywotni dostęp do kursu

Ćwiczenia do kursu, dzięki którym sprawdzisz zdobytą wiedzę

Po zakończeniu kursu otrzymasz certyfikat uczestnictwa

Otrzymujesz dostęp do przyszłych aktualizacji kursu

Korzystasz kiedy chcesz i ile chcesz – brak limitów

Wygodny dostęp z urządzeń mobilnych

Zobacz przykładowe lekcje z kursu

Ucinanie i wydłużanie

Styl tekstu

Co wyróżnia ten kurs?

Wiedza zdobyta na rysunkach z różnych branż

Naukę programu AutoCAD w tym kursie prowadzimy na rysunkach z różnych branż, tak aby każdy kursant mógł poznać narzędzia programu w oparciu o znane przypadki. W materiałach wideo korzystamy często z rysunków architektonicznych czy mechanicznych.

Kompletny kurs wideo

Dzięki starannie dobranym tematom poszczególnych lekcji – przechodząc od podstaw do bardziej zaawansowanych funkcji programu – dowiesz się w jaki sposób tworzyć swoje projekty od początku do końca – od pierwszej kreski po wydruk. Nie chcesz uczyć się wszystkiego? Nie ma problemu! Jeżeli interesują Cię tylko i wyłącznie fundamenty AutoCAD to wystarczy że obejrzysz pierwsze 5 rozdziałów kursu. W momencie gdy się już oswoisz z programem, warto abyś obejrzał ostanie 5 rozdziałów, w których omówiono warstwy, tworzenie wymiarów, tekstów czy bloków oraz drukowanie dokumentacji.

Praktyczne wskazówki

Chcesz pracować efektywniej w AutoCAD? To szkolenie zawiera ogromną ilość praktycznych porad płynących z doświadczenia autora. Poznasz różne triki, które sprawią, że Twoja praca będzie bardziej efektywna, dzięki czemu swoje projekty będziesz mógł realizować szybciej

Ucz się na plikach przedstawionych w kursie

Czasem obejrzenie materiału wideo może nie wystarczać. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie pliki wykorzystywane podczas kursu. Dzięki temu równolegle na swoim komputerze będziesz mógł wykonywać operacje na tym samym pliku, który omawiany jest w danym materiale wideo.

Ćwiczenia do kursu i certyfikat

Do każdego modułu przygotowane są ćwiczenia, które sprawdzą Twoją wiedzę, a Ty będziesz mógł przećwiczyć jeszcze raz zdobyte umiejętności! Po ukończeniu lekcji i ćwiczeń możesz otrzymać certyfikat pomyślnego ukończenia kursu.

Podejmij dobrą decyzję i dołącz do grona kursantów!

KONIEC z nieprecyzyjnymi rysunkami, wykorzystywaniem nieodpowiednich poleceń oraz brakiem wiedzy. Wszystko przekazane w prosty sposób oraz w najlepiej przyswajalnej formie.

Tylko teraz PROMOCJA

129 zł

99 zł

Wystawiamy faktury VAT. Płatności obsługuje (również karty płatnicze):

Uwaga: promocja ograniczona. Nie zwlekaj z zakupem!

Zobacz inne opinie

Poznaj mnie

zdjecie2

Cześć! Nazywam się Piotr Cichalewski. Od 2012 roku zajmuje się szkoleniami z AutoCADa i od tego czasu moje materiały wideo dotyczące obsługi tego programu zostały wyświetlone ponad 2 300 000 razy.

Celem kursów, które przygotowuję jest ułatwienie nauki AutoCADa oraz przekazywanie wiedzy w jak najprostszej formie. Chcę, aby każdy mógł nauczyć się jak najlepiej wykorzystywać CAD-a do swoich potrzeb.

Prywatnie jestem miłośnikiem górskich wędrówek i fanem Sapkowskiego.

Mam nadzieję, że zachęciłem Cię do podjęcia dobrej decyzji

Nie pozostaje mi już nic innego jak zaprosić Cię na pokład kursu. Aby to ułatwić, chcę przekazać Ci dostęp w specjalnej cenie:

129 zł

99 zł

Uwaga: promocja ograniczona. Nie zwlekaj z zakupem!

Wystawiamy faktury VAT, płatności obsługuje Przelewy24 (można również płacić kartą)

Pytania i odpowiedzi

Gdzie jest dostęp do mojego kursu?

Kurs jest szkoleniem on-line w formie wideo lekcji oraz ćwiczeń dostępnych na platformie. Po zakupie wystarczy zalogować się na platformie i zacząć się uczyć. Wszystkie informacje wysyłamy w e-mailu. UWAGA: sprawdź zakładki Oferty oraz SPAM w swojej skrzynce e-mail po zakupie kursu!!!

Wystawiacie faktury?

Tak wystawiamy. Podczas składania zamówienia zaznacz opcję “Chcę otrzymać fakturę VAT” oraz podaj dane firmy w formularzu zamówienia

Gdzie jest moje potwierdzenie zakupu/faktura?

Wszystkie dokumenty, informacje i faktury wysyłamy drogą mailową. UWAGA: sprawdź zakładki Oferty oraz SPAM w swojej skrzynce e-mail po zakupie kursu!!!

Czy wysyłacie płytę DVD z kursem?

Nie, obecnie nie wysyłamy płyt

Uwaga: promocja ograniczona. Nie zwlekaj z zakupem! Tylko teraz 129 zł 99 zł